Kartais su žmona tenka apie meilę pakalbėti ne tik romantiškos vakarienės metu, bet ir LRT Radijo laidoje “Čia ir dabar” (vedėja Agnė Kairiūnaitė) 🙂 Pokalbyje buvo ir įdomesnių vietų. Pavyzdžiui, psichologė Aušra Mockuvienė tars žodį ar sveikumo požymis yra turėti agresyvių minčių (ne veiksmų) partnerio atžvilgiu. O man pačiam išsprūdo frazė “šakės santykiams” (deja, tik paklausę sužinosite apie ką tai 🙂 ) Smagaus ir įdomaus klausymosi.

Laidos anonsas: “Kas nėra meilė? Kokiais populiariausiais mitais apie meilę remiamės, ją aiškindami teoriškai ir praktiškai išgyvendami? Kaip atpažinti meilę, tapusią tiesiog liguista priklausomybe nuo kito žmogaus? Apie meilės iliuzijas – pokalbis su psichologais Antanu Mockumi ir Aušra Mockuviene”

Visą laidos “Čia ir dabar” įrašą rasite: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1011468974/cia_ir_dabar_2015-02-17_12_12

Taip pat yra galimybė paskaityti mūsų interviu sutrumpintą variantą:

“Labai dažnai žmonės mano, kad meilė vyksta savaime, sakyti savo lūkesčių, jausmų, puoselėti santykio, rūpintis nereikia, sako psichologė Aušra Mockuvienė. „Bet brandi meilė nevyksta savaime, tai tikrai sunkus darbas, reikia labai daug savęs investuoti. Ir pyktis reikia, ir konfliktuoti reikia, ir atsiverti reikia, ir būti pažeidžiamam reikia, dažnai reikia peržengti per save“, – pabrėžia ji.”

(http://www.lrt.lt/naujienos/kalba_vilnius/32/94779/psichologai_dingus_aistrai_ir_euforijai_meile_nesibaigia___)