Autentiškumas

Prisimink kokį nors savo pažįstamą ar draugą, kuris vieną sako, antrą daro, trečia galvoja… Kartais tai gerokai “užknisa” ar ne? Deja, tiesa yra ta, kad mes visi karts nuo karto taip elgiamės. Ar dažnai pats manai, kad reikia prisitaikyti prie kitų, kad jiems patiktum, kad jie tave priimtų? Vietoj to, kad pasakytum, ką iš tiesų manai, sakai tai, ką (kaip tau atrodo) jie norėtų girdėti, kas jiems patiktų. Kartais tiesiog nuolankiai patyli, nes dar supyks, dar kam nors nepatiks, dar ką nors pagalvos…

Susitinki seniai matytą pažįstamą, o jis „iš mandagumo“ siūlo tau kokią dieną kartu išgerti kavos (nors visai neketina to daryti), tu „iš mandagumo“ entuziastingai sakai – „žinoma, būtinai“. Ir niekada vienas kitam nepaskambinat, nes „nėra laiko“… Ar tikrai šie „mandagumai“ mums padeda gyventi?

Kartais šie socialiniai žaidimai iš tiesų padeda išvengti konfliktų ar kitų nepasitenkinimo, kartais iš tiesų patinki kitiems (visgi sakyčiau ne Dėl to, kad apsimeti, bet Nepaisant to). Visgi toks “gyvenimo būdas” turi ir savo tamsiąją pusę:

  • nuolatinis apsimetinėjimas (kad ir smulkiuose dalykuose) atima daug energijos, kurią tikrai rastum kur panaudoti;
  • tai tikrai apriboja mūsų gyvenimo potencialą ir galimybes;
  • sukelia įkyrų nepasitenkinimo savimi ir savo gyvenimu jausmą;
  • galų gale, tai griauna, o ne išsaugo artumą santykiuose.

Priešingybė yra autentiškas gyvenimas, kuomet leidžiame sau laisvai jausti, mąstyti, kalbėti ir elgtis – taip, kaip yra iš tiesų. Įprastai autentiškumo apibrėžimai kalba apie tai, kad tai yra gyvenimas, kuriame remiamės savo, o ne kitų žmonių, vertybėmis, tikslais ir asmenybe nepaisant vidinio ar išorinio spaudimo elgtis kitaip. Tai atvirumas su savimi ir kitais ir gebėjimas prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimus. Tai gyvenimas, kuriame sutampa mano jausmai, mintys, žodžiai ir veiksmai.

Komentaruose parašyk, kiek procentų dienos laiko jautiesi gyvenantis autentiškai?

Kaip Jūsų autentiškumas reiškiasi gyvenime? Kaip autentiškumas padeda santykiuose su kitais žmonėmis? Ką duoda autentiškumas darbe? Kodėl autentiškumas svarbus šeimoje? Kaip autentiškumas padeda santykiuose su vaikais?